Sunday, May 23, 2010

A small horse ride / Mała przejażdżka

As you know I'm crazy for the Native American dolls (and pretty everything ^^). I always was. When I was a child I never had a barbie-horse, although I wanted. I got my first one some time ago at an auction, as it was added to the dolls I was bidding for. I had no idea, what to do with the horse, but wanted to keep it and wait for an idea to come ;). And it did, when I was going through the box with spare stuff to decide what I want to sell and what not. The idea came to me and kicked me hard for not seeing it earlier ^^. Well, the fashionistas body are very poseable and they will fit a horseback well, right? Well, I did switched one of my Pocahontas dolls' (the one I got from Bogna) head onto a fashionistas body, right? Well, a Native girl would look great on a horseback, right? Right! So, why I didn't think of it earlier, silly me ^^.   And I do have a second Kocoum doll, which I bought at an auction as a used one. Uncas (the Kocoum I bought as NRFB) turned out to be a great partner for Nia Western Fun. This used Kocoum (that will go with this name) looks to be a soulmate of Lozen (the Pocahontas from Bogna). 

So, here they are: Kocoum and Lozen (named after a famous Apache warrior-woman) on a horse ride:

Jak wiecie, mam fioła na punkcie lalek (i innych rzeczy ^^) Native American. Zawsze miałam. W dzieciństwie nie miałam nigdy barbiowego konia, chociaż bardzo chciałam. Mojego pierwszego kupiłam przypadkowo, jako dodatek na aukcji, w której licytowałam dla lalek. Nie miałam koncepcji, co z nim zrobić, ale zatrzymałam go, czekając, aż koncepcja do mnie przyjdzie ;). No i przyszła, kiedy przekopywałam się przez pudło luźnych rzeczy, żeby zdecydować, co chcę zostawić, a co sprzedać. Koncepcja przyszła i kopnęła mnie w cztery litery za to, że nie zauważyłam jej wcześniej ^^. Ciałka fashionistas są bardzo artykułowalne i świetnie pozowałyby na koniu, prawda? Zamieniłam główkę jednej z Pocahontas (tej od Bogny) na ciało fashionistas, prawda? Tubylcza Amerykanka wyglądałaby świetnie na końskim grzbiecie, prawda? Prawda! To czemu, głuptaska, nie pomyślałam o tym wcześniej ^^. No i mam drugiego Kocouma, kupionego na aukcji w stanie używanym. Uncas (Kocoum, któego kupiłam NRFB) okazał się świetnym partnerem dla Nii Western Fun. Ten używany Kocoum (który zostanie z tym imieniem) wydaje się być drugą połówką Lozen (Pocahontas od Bogny).

Więc oto oni: Kocoum i Lozen (nazwana na cześć słynnej kobiety-wojownika Apaczów) na konnej przejażdżce:

OK, please ignore the box they are in. I'm planning to make a special diorama for them with some nice western landscape, a prairie, a bonfire etc. The problem is I don't actually have any space to do that. No empty shelf, no table no anything. I have to figure something out.

OK, proszę zignorować ten karton, w którym są. Zamierzam dla nich zrobić specjalną dioramę z jakimś ładnym "westernowym" krajobrazem, prerią, piaseczkiem, ogniskiem itd. Problem polega na tym, że właściwie nie mam na nią zupełnie miejca, żadnej wolnej półki, stołu, szafki, niczego. Muszę coś wymyślić.Of course I have to sew some nice outfits for the couple.

Oczywiście muszę tej parce uszyć jakieś ładne stroje.


And the horse needs some nice native-like accessories and I have to apply acrylic paints to that violet reins.

A koń potrzebuje trochę etnicznych akcesorii, jakąś ładną derkę itp. No i muszę rzucić akryle na te fioletowe lejce i ogłowie.Wish me luck in finding space ;).

Życzcie mi szczęścia w szukaniu wolnej przestrzeni ;).

8 comments:

 1. Z twarzy te laleczki nie podobają mi się ale razem wyglądają super !!!!zdjęcia są super , świetny pomysł z wymienionym ciałkiem !!!!

  ReplyDelete
 2. świetne zdjęcia, aż Ci ich mocno zazdroszczę (lalek oczywiście ;)

  ReplyDelete
 3. Piękna para! Aż nie mogę się doczekać ich zdjęć w plenerze:) Zazdroszczę Ci tych "etnicznych" lalek, u mnie cała kolekcja jest chaotyczna, lalki przybywają na półkę- "jak się trafi" ;)

  ReplyDelete
 4. Królisiu, u mnie z większością też tak jest - przybywają na zasadzie, że akurat coś mi się w nich spodobało, bez żadnego ładu i klucza. Ale na punkcie "etnicznych", a zwłaszcza "indiańskich" mam obsesję i zboczenie zawodowe xD.

  ReplyDelete
 5. mnie się bardzo Unkas podoba, aczkolwiek ja bym mu zmyła z klaty te czerwone łapska i ubrała bardziej współczesnie. No ale wtedy juz nie pasowałby do Twojej etnicznej kolekcji....:)
  lilavati

  ReplyDelete
 6. Hehe, wcale niewykluczone, że go kiedyś wystylizuję na takiego współczesnego "Indianina" ;). Posiadanie dwóch egzemplarzy pozwala na elastyczność i eksperymenty ;).

  ReplyDelete
 7. Kurczę, pamiętam jak byłam mała i oglądałam te lalki w katalogu. To było wtedy wielkie marzenie mieć taką pocahontas :) Teraz mam ze trzy a może cztery, leżą w pudle. Daj znać jakbyś je chciała bo u mnie już się chyba nie doczekają lepszego życia ;) A na ciałku ze zginanymi nadgarstkami rzeczywiście prezentuje się pocahontas superowo!

  ReplyDelete