Tuesday, June 21, 2011

Silkstone Russia Nicolai Ken & Mila Barbie

Preorder to wspaniały wynalazek.Człowiek składa zamówienie w lepszych czasach, kiedy miał czas, siłę i ochotę na polowania, poszukiwania, marzenia, plany i zakupy. A potem, w samym środku lawiny, która spada mu na głowę, kiedy całkiem już o tym zapomniał, bo co innego było ważne, dostaje na pociechę i poprawę nastroju bardzo miłą przesyłkę.

Preorder is a wonderful invention. One places his order in better days, when he had the time, the power and will to "hunt" for dolly treasures, look for them, to dream of them, to plan and buy. And then, in the middle of an avalanche, when one has already forgotten about it because other matters were more important, he gets that very nice parcel to make his mood better.

Bardzo długo nie mogłam się zdecydować, która z moich Silek jest moją ulubioną. Czy niewinna i dziewczęca Ilsa (Preferably Pink) od Alienory, czy słodka Choco (Happy Go Lighlty) od Oli, czy też wkurzony pekińczyk Ruby (Suite Retreat), tak na przekór wszystkim.

For a very long time I could not decide which of my Silkstone dolls is my favorite. Is it innocent and girly Ilsa (Preferably Pink) from Alienora or sweet Choco (Happy Go Lighlty) from Ola or angry and mad Ruby (Suite Retreat), just because she looks so furious and mean.

Teraz nie mam już wątpliwości, panny zostały zdystansowane przez... faceta. Nicolai Ken z nowej serii Silkstone Russia. Cała seria jest bardzo ciekawa, bo chyba po raz pierwszy Silki dostały też rys etniczny czy też - szerzej - kulturowy. Seria jest inspirowana Rosją carską. Nicolai jest w stroju przypominającym oficera. Bardzo ładnym, dokładnym i dopracowanym, nawet jego sztylet (czy cokolwiek to ma być) jest wyjmowany z pochwy.

I have no doubts anymore, the girls lost with... a guy. Nicolai Ken of the new Silkstone Russia series. All the set is very interesting, I think it's the first time when Silkstone dolls got a bit of ethno or cultural charm. It's inspired by the tsars' Russia. Nicolai seems to be an officer. His dress is very nice and detailed, even his dagger (or whatever this is) comes out of the sheath.Nadałam mu jednak nowe imię. Iwan, po bohaterze jednego z moich ulubionych opowiadań internetowych.

I gave him a new name though. Ivan, after the hero of one of my favorite internet stories.
Razem z nim przyszła jedna z rosyjskich dziewczyn - Mila. Której strój, bardzo luźno inspirowany wzornictwem ludowym, mnie zachwycił.

With him came one of the Russian girls - Mila. I love her dress, loosely based on folk designs.

Jej imię też zmieniłam. Ksenia.

Her name was also changed. To Xenia.


Za to średnio podoba mi się jej makijaż i grafityzacja oka. To chyba pierwsza Silka, którą chętnie bym przemalowała.

But I'm not sure if I like her make-up and eye grafitisation. I think it's the first Silkstone doll I'd like to repaint.


Lepiej wygląda z profilu.

She looks better viewed from profile.Razem wyglądają jednak ślicznie. Z rosyjskiej serii Silek chciałabym jeszcze mieć Verushkę.

They look lovely together. Of the Silkstone Russia series I'd like to have Verushka too.5 comments:

 1. Za stroje mają u mnie dużego plusa. Niemniej jednak nie mogę się przekonać do silek. Facetów jak mówiłam nie raz- nie trawię, a ta panna nijak mi nie pasuje z tą wyniosłą miną. Do takiego fajnego stroju pasowałaby mi raczej solidna baba z cycem rumianym obliczem, a nie taka bladolica "lelija" ;)

  ReplyDelete
 2. Chyba jesteś pierwszą kolekcjonerką, która je ma! No, pewnie poza Erynnis... ;)
  Musisz szybciutko pochwalić się nimi na DP :D
  Rzeczywiście, Ken jest wart uwagi!
  Barbie nieco zawiodła rysunkiem oka - wygląda na zezowatą... Na zdjęciach promo wyglądała o wiele lepiej!
  Mnie jednak najbardziej podoba się z tej serii Silka w stroju wzorowanym na projekcie McQueena, ale... jeszcze nie przyszedł na nią czas ;)

  ReplyDelete
 3. Och gratuluję posiadania i dziękuję za rewelacyjne zdjęcia strojów!
  Iwan bardzo mi się spodobał, detale stroju i wszystkie dodatki, make up też ma niezły, natomiast Dziewczę nadrabia pięknym strojem- ta luźna wariacja na temat bardzo mi się spodobała.
  Bużka chyba w zależności od ujęcia różnie się prezentuje pewnie na żywo wygląda jeszcze inaczej.

  ReplyDelete
 4. Śliczne lalki ;) Mają bardzo ładne stroje. Szczerze pisząc to bardziej mi się podoba Iwan od Kseni. Natomiast wg mnie Ksenia ma ładne dodatki.

  ReplyDelete
 5. Cześć Sigridr, nie wiem, czy jeszcze tu zaglądasz, ale jeśli tak, to zapraszam do mnie po odbiór liebsterowej nominacji:
  http://lacasadallebambolecheridono.blogspot.com/
  Uwielbiam Twoje blogi i mam nadzieję, że jeszcze wrócisz!
  Pozdrowienia

  ReplyDelete