Thursday, April 8, 2010

Sigridr & Co. Interior Designs / Studio Aranżacji Wnętrz Sigridr i Wspólniczki

Today there will be less text and more photos as I'm currently quite busy making a "retro" style room for my "retro" girls (the Silkstones and reproductions).

Dziś będzie mniej tekstu, więcej fotek, jako że jestem ostatnio dość zajęta robieniem pokoiku w stylu "retro" (szeroko i luźno pojętym) dla moich dziewczyn "retro" (Silek i reprodukcji).

I guess you remember the "checkup" phase? Since then a few things have changed.

Pamiętacie fazę "przymiarki" mebli? Od tego czasu trochę się zmieniło.


We do already have wallpapers, ceiling (painted) and floor. This floor is printed and is only temporary, I'm going to make it of wood some time later.  The window is missing still. Perhaps I'll be able to make it tomorrow?

Mamy już tapety, listwy, sufit (malowany) i podłogę. Podłoga jest z okleiny i jest tylko tymczasowa, zamierzam zrobić drewniany parkiet z mieszadełek (xD) za jakiś czas (jak uzbieram te 300 sztuk, które na niego potrzebuję ^^). Brakuje jeszcze okna. Może jutro?


The cupboard I've made with a porcelain tea set. 

Regalik, który przerabiałam, z porcelanowym serwisem do herbaty.


And the fireplace. I'm going to customize it too, to imitate a stone one.

Obok kominek, który także zamierzam przerobić, by imitował kamienny.

And a candlestick that used to be pink...

I świecznik, który wcześniej był cały różowy...

And my favorite piece - the piano, closed and opened.

I moja ulubiona rzecz - pianino, zamknięte i otwarte.

And a chandelier that is going to hang over the piano. It comes from the "chaise longue" playset and used to be pink with brocade before. I'm particularly proud of painting this one.

A tu żyrandol, który zawiśnie nad pianinem. Pochodzi z zestawu mebelków z szezlongiem, który pokazywałam i był wcześniej różowy z brokatem. Z jego przemalowania jestem szczególnie dumna.


A nice chair I got for some 1,5$ ^^.

Krzesełko za 5 zł ^^.

And all together, including the repainted chaise longue...

I wszystko razem, włącznie z przemalowanym szezlongiem...

It appears that the Silkstone girls need to check my progress right away ;).

Wygląda na to, że Silki muszą od razu sprawdzać jakość mojej pracy ;).

Isaura (Toujours Couture).

Isabella (Highland Fling) in the High Stepping Fashion I bought for her.

Izabela (HF) w stroju High Stepping, który dla niej kupiłam.

Greta (A Model's Life).

To be continued...

Ciąg dalszy nastąpi...

11 comments:

 1. Śliczna ta Twoja dioramka !!!

  ReplyDelete
 2. Przepiękna tapeta! I świecznik, i żyrandol wyglądają świetnie:)))) Czekam na ciąg dalszy!

  ReplyDelete
 3. Może moje pytanie jest głupie, ale spróbuję:): czy lalkowy pokój znajduje się na jakiejś półeczce, czy to zrobiony specjalnie dla nich domek? Tak czy inaczej- świetne!

  ReplyDelete
 4. Dzięki dziewczyny (i chłopaku xD) ^^. Króliczku, to właściwie takie dwa w jednym ;). Pokoik zajmuje półkę w lalkowym regale, ale ponieważ u mnie wiele rozwiązań ustawienia i przeznaczenia mebli bywa tymczasowych, to nie chciałam, żeby w razie przeprowadzki dziewczyn na inny regał robota poszła na marne... Więc właściwie jest to podwójny, wzmocniony karton z grubej tektury, posklejanej i poutwardzanej w strategicznych miejscach (a następnie poozdabianej jak widać ;) ), wciśnięty w tę półkę - znaczy, całą ją wypełnia. A w razie konieczności, będzie go można wydobyć i opróżnić półkę bez niszczenia pokoiku (i całkiem sporej liczby godzin pracy) xD.

  ReplyDelete
 5. O.O
  no w szoku jestem! super Ci to wyszło! szezlong i żyrandol... ah! (zaniemówiłem)

  Silki wyglądają na zadowolone... ;)

  ReplyDelete
 6. Dzięki xD. Jeszcze sporo brakuje... okna, obrazków, parkietu, dywanu jakiegoś... ;)Ale już chyba jestem "za połową" ;).
  A żyrandol i szezlong pokazują, jak nawet paskudnie kiczowate współczesne brokatowe mebelki i akcesoria barbiowe można przemalować na coś fajnego xD.

  ReplyDelete
 7. Sigridr, przesliczny ten Twoj pokoj. Mam nadzieje, ze nie obrazisz sie, jak od Ciebie zgapie troche i tez kupie taka okleine na sciane. Strasznie mi sie calosc podoba. Nie mam co prawda w ogole takich mebli, ale bede probowala zrobic cos podobnego. Mozesz tylko zdradzic, z czego zrobilas listwy?

  ReplyDelete
 8. piękne wnętrze, takie w retro klimacie:)Tapeta strasznie mi się podoba
  lilavati

  ReplyDelete
 9. Dziewczyny, tapeta to okleina z castoramy ;). Joanna, ależ proszę, zgapiaj śmiało :). Listwy są... z taśmy okleinowej do mebli xD. Też castorama ;). Aczkolwiek te przy podłodze pewnie wymienię na drewniane, kiedy będę robić parkiet.

  ReplyDelete
 10. This looks wonderful!! The wallpaper is just perfect, and that chandelier is just beautiful! I can't believe how you transformed it, especially the candles-- you have a real talent for that! I adore that little fan, too. And I can't wait to see what you do to the fireplace. Your Silkies look quite satisfied-- or as satisfied as Silkies can get, lol. Bravo! Beautiful work!

  ReplyDelete